lista artukułów

Prezydent Przyszłości - Henryk Ziemiański

Opublikowano 2023-12-19 15:16:30 przez Henryk Ziemiański
Czas czytania: 1 min. 33 sec.


Program Henryka Ziemiańskiego - kandydata w wyborach na urząd Prezydenta II Federacji Nordackiej


Szanowni Państwo!


Wczoraj, po krótkim namyśle zdecydowałem się kandydować na urząd Prezydenta II Federacji Nordackiej. Trochę doświadczenia w II FN już nam, gdyż zawitałem tu 7 lutego (wtedy jeszcze IV Republika Muratyki była państwem). Myślę, że Państwu mój program wyborczy się spodoba i oczywiście zachęcam do głosowania na mnie.


Polityka zagraniczna. Jako Prezydent będę się starać realizować bardzo solidną politykę zagraniczną. Priorytetowe są dla mnie relacje z Hawilandem, Winkulią i Garmanią, która jest jednym z państw postbrodryjskich. W razie wygranej po rozpoczęciu kadencji złożę wizytę państwową w Związku Winkulijskim w celu spotkania się z tamtejszymi władzami i omówienia dalszych relacji, gdyż są one dla mnie priorytetem. Z Księstwem Sarmacji też będę chciał rozwijać stosunki dyplomatyczne, będzie to drugi kraj, w którym złożę wizytę państwową. Krąży mi też po głowie taki pomysł, żeby jeszcze w styczniu zorganizować Szczyt Integracji Nordackiej, jak to miało miejsce w Brodrii i Winkulii. 


Polityka gospodarcza. Mamy już norda w  Międzynarodowym Banku Pollinu, za co JE Helwetykowi jestem wdzięczny. Bardzo postuluję za stworzeniem systemu gospodarczego, w którym każdy obywatel mógłby zakładać konto i kupować akcje różnych firm. Może uda się to nam zrealizować w trakcie mojej prezydentury. 


Polityka wewnętrzna. Sytuacja z października, kiedy do naszego państwa zaczęła napływać fala bialeńskich imigrantów pokazuje nam, że warto mieć teraz baczenie na takie sytuacje w przyszłości. Teraz dochodzi do tego jeszcze zagrożenie rewolucją ze strony ZKRR, mające realny wpływ na integralność II Federacji Nordackiej. Jako Prezydent, będę za uchwaleniem pakietu bezpieczeństwa, który w jakiś sposób zwiększy bezpieczeństwo w naszej Ojczyźnie. 


Narracja. Według mnie narracja jest ważnym czynnikiem aktywności każdego państwa, więc powinniśmy ją rozwijać. Gdy będę Prezydentem, zorganizuję wiele szlachetnych inicjatyw narracyjnych, mających charakter zabawy. Będę optował również za stworzenie poddzialu w Ciastkarnii, służącego na cele narracyjne. 


OBYWATELU! 

27 GRUDNIA WYBIERZ HENRYKA ZIEMIAŃSKIEGO Komentarze
avatar

Henryk Ziemiański @FN69266 • 2023-12-19 15:18:06

Sprawdziłem, czy się da zasercować własny artykuł.

link

avatar

Sheldon Anszlus Lovelace @anszlus • 2023-12-19 17:06:57

Docelowo jest to umyślnie zostawiona opcja. Wychodzę z założenia, że lew nie liże własnych jąder. :D

link

avatar

Albert Fryderyk de Espada @FN8 • 2023-12-20 01:57:10

Widać różnie bywa.

link

avatar

Waksman @Waksman • 2023-12-19 22:30:42

Czyli otwarcie przyznaje się Pan, że będzie Pan działał sprzecznie z programem koalicji, z ramienia której Pan startuje?

link

avatar

Henryk Ziemiański @FN69266 • 2023-12-20 07:25:16

Przeciwnie, będę działał zgodnie z programem Koalicji. Chcę trochę Nordatę (państwo) na świat otworzyć.

link

avatar

Waksman @Waksman • 2023-12-20 09:11:58

Chce Pan otworzyć Nordatę na świat łamiąc przy tym jeden z ważniejszych punktów programowych waszej koalicji? Co na to @Bolesław Kirianóo von Hohenburg @FN14263 i @Tadeusz I Wielki @FN45292???

link

avatar

Leonid Repulijski - klon @UltraLeonid • 2023-12-21 19:19:21

Wielce Szanowny Panie, Koalicja Konserwatywna nigdy nie dążyła do zamykania się naszego kraju na świat. Najwidoczniej mamy do czynienia z trudnościami w czytaniu ze zrozumieniem u PeDeków, jeśli doszli Państwo do takiej konkluzji.
KK opowiada się za międzynarodową współpracą. Ostatnio udało się nam przekonać Hawiland i Insulię do unii walutowej. Aktywnie budujemy nordacki blok państw demokratycznych. Jesteśmy otwarci na dialog z Winkulią. Stanowisko wobec Sarmacji jest niejednorodne wewnątrz koalicji - o ile Partia Ultranordacka oraz Stronnictwo Centro-Prawicowe widzą pozytywną wartość w nawiązaniu relacji z Księstwem, to wśród Opcji Konserwatywnej panują nastroje antysarmackie. Potrafimy się różnić między sobą, ale mimo to współpracować na rzecz lepszej Federacji.

link