lista artukułów

Dziennik Hawilandzki - 13.08.2023 (BREAKING NEWS i wiele więcej!)

Opublikowano 2023-08-13 19:10:23 przez Bolesław Lwie Serce
Czas czytania: 1 min. 23 sec.
Dziennik Hawilandzki (13.08.2023)
W Mikroświecie ostatnio dzieje się wiele, tak wiele że w lipcu stworzyłem aż 2 wydania dziennika, a w sierpniu już na rozpoczęciu miesiąca tworze jedno. A więc co się dzieje w Mikroświecie? Rozpoczynamy Dziennik!


Artykuł nr. 1 - Czy Magnifikat to wróg Nordaty?


Oczywiście nie mówie o Nordacie jako kontynencie, a o państwie, Federacji Nordackiej. W czwartek, 10 sierpnia przez pana Waksmana został wrzucony post, mówiący o tym że w Magnifikacie utworzono... pomnik pamięci i zwycięstwa nad Muratycką Operacją Busola. Waksman (i Muratyjczycy) wzieli to do siebie tak mocno, że zaczęli mówić że ten pomnik jest tak naprawde Pomnikiem o Muratyckiej Agresji na Magnifikat, co jest dużym kłamstwem. W wątku rozpoczęła się też dyskusja kto przyłączył Voxland i Westland do I FN, ale nie chce mi się o tym pisać. A więc odpowiadając na pytanie: Czy Magnifikat to wróg Nordaty? Nie. JKM Tadeusz I Wielki, kandydat na prezydenta FN postanowił polecieć do Magnifikatu i zadać pytania JE Tarsycjuszowi Operarowi, czego nie zrobił nikt inny. Końcowo wyszło, że jak zwykle coś przekręcono, i o to rozpoczęła się imba.


Artykuł nr. 2 - BREAKING NEWS: Wybory w Federacji Nordackiej
W dniach od 11 do 13 czerwca w Federacji Nordackiej odbywały się wybory, które 6 głosami wygrał Tadeusz Henrykowski, znany w Hawilandzie jako Tadeusz I Wielki, serdecznie gratuluje!


Artykuł nr. 3 - Kolejne państwo, czy kupa gówna? - Rusowia
Ostatnio w Mikroświecie powstało nowe państwo - Rusowia. Czy przetrwa próbę czasu? Wątpie, ale być może coś z tego wypali. Link: rusowia.ct8.pl

Artykuł nr. 4 - Wybory na kanclerza w Hawilandzie

W Hawilandzie zoorganizowane mają zostać wybory na kanclerza. Jak narazie zgłosił tam się tylko Bolesław Lwie Serce. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że jest jeszcze jeden ochotnik na te miejsce.


Komentarze
avatar

Waksman @Waksman • 2023-08-13 23:33:16

Ogólnie spoko, ale: nie "muratyjczycy", a "MURATYKANIE", to jedno. Dwa, to nie w Muratyce zaczęto nazywać to agresją - to wcześniej zrobiły władze magnifikatu. Widać to na tablicy na pomniku, i w opisie pomnika, w którym użyto słowa "napaść". Czy redakcja Dziennika Hawilandzkiego w ogóle pokusiła się o zrobienie jakiegoś riserczu? Dużym kłamstwem jest cały artykuł o tym zajściu. Jestem rozczarowany.

link

avatar

Bolesław Lwie Serce @FN69265 • 2023-08-15 20:49:08

Agresja a Napaść to troche inne znaczenie, ale to tylko moja opinia. Jeśli pan sądzi inaczej, to serdecznie przepraszam. Pozdrawiam

link

avatar

Henryk Ziemiański @FN69266 • 2023-08-14 12:40:57

Fajne wydanie.

link