lista artukułów

"BREAKING NEWS" #11

Opublikowano 2023-03-16 04:40:53 przez Waksman
Czas czytania: 2 min. 28 sec.

Informacje z kraju i świata


Magiczna wyprawa - co znaleziono?
Po ponad półrocznej przerwie wznowiono poszukiwania tajemniczego zamku, o którym wspomina tajemnicza księga odkryta w zeszłym roku przez muratyckich archeologów - "Magnus Liber". Niedawno przetłumaczone fragmenty księgi odkryły wiele nowych wątków, którym dobrze przyjrzeli się nasi badawcy. Odkryto wówczas przypowieść o magu Wołchwu, który został skazany na śmierć przez mieszkańców pobliskiej wioski za praktykowanie czarów. Udało mu się jednak uciec i, jak wskazuje drugi fragment, dostał on zadanie od zmarłego przed laty czarodzieja, które polegać miało na wybudowaniu przybytku edukacji magicznej. Cały plan pokrzyżowała jednak śmierć Wołchwa. Kaspar Waksman-Dëter, dowódca ekspedycji, w wywiadzie dla tvm mówi, że to czego szukają jest jak najbardziej prawdziwe - "To na pewno nie jest tak, że cała ta przypowieść jest fałszem. Może być tak, że na miejscu nie znajdziemy nic, a może być tak, że znajdziemy jakieś ruiny albo nawet stojący cały zamek nietknięty ludzką ręką przez wieki." - tłumaczy Waksman. Pierwsze wiadomości o odkryciach wyprawy mają pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

Westland - czy nadchodzi jego koniec?
Westland - państwo położone w środkowej Nordacie, niedawno w pełni kontrolowane przez Aleksandra Novaka, teraz mierzy się z wyzwaniem zreformowania kraju po tym, jak Novak odłączył od kraju znaczną część jego terytorium tworząc Federację Repujerstanu. Pierwszym krokiem ku zmianom była zmiana ustroju państwa - z republiki na monarchię, kniaziostwo dokładnie. Kniaziem obrano aktywnego działacza winkulijskiego - Artura Kardacza von Hohenburga. Na trwającym spotkaniu spotkać można również Augusta de la Sparasana, Kamiljana Harlina oraz Mateusza Żmigrodzkiego von Hohenburga. Z dyskusji wynika, że Westland chce zerwać z novakizmem - nurtem, który wykształcił się za rządów Aleksandra Novaka, i polegał na dominowaniu kraju i wpływaniu na decyzję władz, zazwyczaj poprzez szantaż i groźby odejścia. Wczoraj w dyskusję włączył się także sam novakista, który broni się i próbuje tłumaczyć z zarzucanych mu czynów. Rozmowa stanęła na kontrze Harlina wymierzonej w Aleksandra N. Nasza redakcja przygląda się rozmowie i na pewno poinformuję naszych widzów o jej dalszym przebiegu w kolejnym wydaniu.

Wielki powrót Łotrii
Państwo Kościelne Łotria po kilku dniach w stanie cyfrowego niebytowania wróciło do ponownej egzystencji. Powrót zapowiedział Aurelio de Medici y Zepp, który ogłosił ten fakt na aktywnym już forum. Jak widać byli tacy, którzy za Łotrią tęsknili - w wątku widać wypowiedzi takich osób jak Stanisław Wieniawa (z bardzo osobliwym powiedzonkiem) oraz Pio Maria de Medici. Nie wiadomo jednak ile stan aktywnego forum się utrzyma. Nasza redakcja twierdzi, że przegapiona okazja do ostatniego zgaszenia światła i stuknięcia w pogrzebowy dzwonek to niewykorzystany potencjał, który Łotria mogła przerodzić w coś, co można byłoby nazwać "Cudem Vaarlandu".


SZUKAMY REDAKTORÓW I KORESPONDENTÓW!
Jeśli interesujesz się dziennikarstwem, jesteś obyty w wydarzeniach bieżących w Muratyce, Nordackue lub Mikroświecie - Telewizja Muratycka jest dla ciebie! Szukamy chętnych osób do sporządzania tekstów o wydarzeniach z kraju lub zagranicy. Chętne osoby prosimy o kontakt z Kasparem Waksmanem-Dëterem przez Pocztę Muratycką lub Discorda (Dipper#7668). Oferujemy wynagrodzenie za swoją pracę oraz stabilny rozwój w młodym zespole! Zgłoś się już dziś!


Komentarze
avatar

Femme Mystere @FN57823 • 2023-03-17 18:47:46

Ciekawe newsy. Zawsze chętnie dowiaduję się nt. spraw międzynarodowych, których z natury rzeczy i braku czasu nie jestem w stanie śledzić. Liczę na dalsze newsy już niebawem.

link

avatar

Waksman @Waksman • 2023-03-18 17:54:25

Co do spraw międzynarodowych - trochę mało się ostatnio dzieje w mikroświecie, a też w niektórych państwach nie umiem tych newsów wyłapywać XD.
Dlatego w każdym wydaniu daję info na dole, że szukamy pomocy - może ktoś się do mnie dołączy i pomoże mi wyłapywać te informacje ;)

link