lista artukułów

"BREAKING NEWS" #10

Opublikowano 2023-03-06 00:40:57 przez Waksman
Czas czytania: 2 min. 16 sec.


Informacje z kraju i świata


Unia Nordacka potęgą informatyczną
Unia Nordacka staje się potęgą informatyczną Kontynentu Północnego. Najpierw wspólne forum z wieloma funkcjonalnościami, teraz sukcesywne przenoszenie aktywności także na stronę główną. Szef Nordackiego Konsorcjum Informatycznego poinformował wczoraj o udostępnieniu modułu prasowego, który od wczoraj jest integralną częścią systemów informatycznych UN. To rozwiązanie zastąpiło używany od dawna system artykułów wbudowany w forum centralne. Wiemy też, że trwają prace nad połączeniem systemu prasowego z Międzynarodowym Bankiem Pollinu tak, aby za polubienia wypłacana była stosowna ilość gotówki w walucie wybranej przez użytkownika.

Powstaje Muratycka Agencja Rozwoju Rolnictwa
Sejmik Muratyckiego Ulenu kończy głosować nad przyjęciem uchwały powołującej do życia Muratycką Agencję Rozwoju Rolnictwa. Jak czytamy w projekcie uchwały, Agencja ma zajmować się przede wszystkim stymulowaniem rynku tak, aby tak podmioty krajowe jak i zagraniczne, inwestowały w rolnictwo w Muratyckim Ulenie. Oprócz tego inwestować może sama Agencja, co potwierdza punkt 2 artykułu 5. Instytucja będzie mogła również przeznaczać część swojego budżetu na finansowanie inwestycji rolniczych, które prowadzone są na terenie Ulenu. Na czele MARR stać ma dyrektor powoływany przez Sejmik Uleński w drodze głosowania zwykłego. Jak udało dowiedzieć się naszym dziennikarzom Freutreggërzy planują powołać Lieselotte Augentrost na to stanowisko. Augentrost jest jedną z głównych działaczek wywodzącą się z orientyckiego państwa - Kotliny Edelweiss. Czy uda się jej rozwinąć rolnictwo w Muratyckim Ulenie? Czas pokaże.

Kiriania + Hawiland staje się faktem?
Wielkie Imperium Narodu Kiriańskiego i Królestwo Hawilandu to bardzo młode mikronacje o mniejszej liczbie obywateli, położone w północnej części Nordaty, należące również do Unii Nordackiej. Obydwa te kraje połączone są wydawać by się mogło nierozerwalną przyjaźnią, która z dnia na dzień coraz bardziej jest zacieśniana przez władze obu tych państw. Łączy ich również religia - kiryzm, która zyskuje coraz większy rozgłos w Hawilandzie. Wczoraj miejsce miała wizyta Patriarchy Kirysjkiego - Borysa w stolicy Hawilandu - Hökás. Omawiane miało być funkcjonowanie właśnie kościoła kiryjskiego na terytorium Królestwa Hawilandu. Ostatecznie cały kraj został przyłączony do kościoła, co miało miejsce podczas uroczystego nabożeństwa w Cerkwii pw. Potęgi Bożej. Czy jest to początek kiriańskiej dominacji w Hawilandzie? Czy tym sposobem Imperator Bolesław Kirianóo von Hohenburg chce zyskać casus belli, aby móc w niedalekiej przyszłości połączyć się z Hawilandem? Cała Nordata wie, że ród von Hohenburg słynie z powiększania strefy swoich wpływów. Udało im się to w Winkulii, a także w Cesarstwie Insulii i WINK. Czy teraz przyszedł czas na Hawiland?


SZUKAMY REDAKTORÓW I KORESPONDENTÓW!
Jeśli interesujesz się dziennikarstwem, jesteś obyty w wydarzeniach bieżących w Muratyce, Nordackue lub Mikroświecie - Telewizja Muratycka jest dla ciebie! Szukamy chętnych osób do sporządzania tekstów o wydarzeniach z kraju lub zagranicy. Chętne osoby prosimy o kontakt z Kasparem Waksmanem-Dëterem przez Pocztę Muratycką lub Discorda (Dipper#7668). Oferujemy wynagrodzenie za swoją pracę oraz stabilny rozwój w młodym zespole! Zgłoś się już dziś!


Komentarze
avatar

Bolesław Kirianóo von Hohenburg @ • 2023-03-06 06:17:11

Aż mi się przypomniało kiedy nie ogarniając jeszcze nic w mikro czytałem to breking nius... ? Jednocześnie biuro Patriarchy w Marsylii dementuje, jakoby była planowana gubernizacja Hawilandu, planowane jest natomiast dalsze nawracanie na Jedyną Prawilną Wiarę

link

avatar

Waksman @Waksman • 2023-03-06 15:39:55

Cieszę się, że nasze medium pomogło ci w ogarnianiu się w mikronacjach na początku! :D
Co do Hawilandu - nasza redakcja będzie się przyglądać całej sprawie ?

link

avatar

Vladimir Agucko @FN70854 • 2023-03-06 23:40:01

Żeby nie było, że nie przeglądam. Trzymam kciuki za Kirianię i Hawiland. :P No dobra, poklepującą Muratykę, także. :P

link