lista artukułów

Odezwa do narodów Nordaty

Opublikowano 2023-07-15 16:13:25 przez Kamiljande Harlin
Czas czytania: 1 min. 36 sec.

Najdrożsi i bliscy mojemu sercu Abachazowie, Amatorzy, Azymutanie, Batawowie, Bantyjczycy, Bialeńczycy, Brodryjczycy, Bornforstanie, Czarnokrajestańczycy, Czesnoradczycy, Eestiańczycy, Fenocjanie, Gazosłowianie, Goruzini, Hawilandczycy, Hrymacy, Kucelgradczycy, Insulijczycy, Innordowie, Koribijczycy, Klindojczycy, Kiriańczycy, Kugarowie, Muratykanie, Nandijczycy, Noklezjanie, Nowoslavińczycy, Ordyjczycy, Postańczycy, Repujerowie, Rosyjczycy, Sambańczycy, Semici, Samundowie, Uhraińcy, Voxlandzcycy, Volkiańczycy, Winkulijczycy, Wendowie, Xorphijczycy!


Zwracam się do Was, Kochani, jako dumny Nordatczyk, działacz Unii Trzech Narodów, Federacji Nordackiej i Cesarz Insulii...


Nie poddawajmy się w naszej walce o pannordackie imperium! Nie wszystko zostało stracone... Drobne przeszkody na naszej drodze nie stanowią murów nie do pokonania. Rezygnacja przez Insulię z udziału w formacji II Federacji Nordackiej nie jest żadną tragedią. To było do przewidzenia, że niektóre państwa nie będą chciały wyjść ze swojej strefy komfortu i zabarykadują się, bojąc się jakichkolwiek unii. Mamy jednak wyjście z tego ambarasu, okrężną ścieżkę, tylne drzwi, przez które możemy wejść do zamku nordackiej, uniwersalistycznej potęgi. Wyjaśniam Wam, jakie jest moje remedium - pomysł, na zażegnanie kryzysu pannordatyzmu:

Jeśli niektóre państwa (Insulia, ZKRR, potencjalnie Winkulia) nie chcą zrezygnować z niepodległości i barykadują się w swoich strefach komfortu, to trzeba zrobić całkiem nowe państwa, które z chęcią wejdą w Federację. Powinni w nich zamieszkać pro-federacyjni obywatele tych państw, które odrzuciły propozycję dołączenia do II FN. Mamy jeszcze trochę obpp na Nordacie - wyspy między Xorphią a Hawilandem, Wurstlandię, Samundę - utworzenie nowych krajów nie będzie problemem. Ja ze swojej strony mogę zaoferować dołączenie Technokratycznej Republiki Klindonii do II FN. Możemy także zaprosić do federacji nowe post-brodryjskie państwa, które wyrosły na zwłokach Carstwa. To, że część z nich działa na forum Bastionu Pollin nie jest żadnym problemem, aby dołączyły do II FN. Bastion to tylko wspólne forum, sfera informatyczna - nie wiąże się z żadną integracją polityczną, gospodarczą, wojskową, etc. Bastion Pollinu nie jest absolutnie konkurencją dla naszej idei.

Dodatkowo, jeśli jest taka wola innych polskich mikronacji, niekoniecznie nordackich, to możemy też zaprosić je do udziału w kształtowaniu II Federacji Nordackiej.

Nie poddawajmy się! Lepsza przyszłość jest w zasięgu ręki...

Lubią to: Waksman
Komentarze