lista artukułów

Legion walczy

Opublikowano 2023-06-17 00:03:15 przez Albert Fryderyk de Espada
Czas czytania: 55 sec.

Wojna domowa która rozdarła Brodrię na strzępy doprowadziła do wielu zrywów narodowościowych lub ideologicznych w całym kraju. 

Od północy na południe, od zachodu po wschód wszędzie trwają zacięte walki o dominację nad pozostałościami zrujnowanego państwa. 


Dominującą siłą jaka opanowała już znaczne pozostałości Brodrii jest radykalnie socjalistyczna frakcja, Brodryjska Federacja Socjalistyczna Republika Rad. Czerwona fala pochłonęła już wiele miast i wciąż prze na przed siebie. 

Jedyną siłą która do tej pory stanęła jej na drodze stała się niedawno proklamowania Legionowa Republika Aquelii, która od początku swojego istnienia zażarcie konkuruje z BFSRR o każdy skrawek terenu. 
Będąc jednak mniej licznym Legion ostatecznie został odcięty i zmuszony do okopania się w północno-zachodniej części kraju. Doborowe, świetnie wyposażone i wyszkolone wojska Legionu nie są jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki z BFSRR której przewaga liczebna z każdym dniem rośnie. 


Generał-Prezydent Aquelii Alexander Kemerskai w swoim oświadczeniu wezwał wszystkich zdolnych do wsparcia aby przyłączyli się do walki po stronie Legiony przeciwko Armii Robotniczo-Chłopskiej i BFSRR. 

Każdy żołnierz, karabin i pocisk może się okazać być na wagę złota gdy nadejdzie chwila ostatecznej konfrontacji. 


Legion wzywa cię na pomoc!
Czy odpowiesz na wezwanie?Lubią to: Waksman
Komentarze